Село Бело Поље налази се тик уз Пећ. Великој већини је познато као родно место Милоша Ћирковића, последњег Обилића, који је након повлачења војске и полиције са територије Косова и Метохије, остао сам са својом пушком бранећи кућни праг од арнаутских банди, пружајући им надљудски отпор. У овом селу, помогли смо породицу Павловић набавком материјала за изолацију и фасаду у вредности од 300.000,00 динара.
За породицу Новице Шавелића из Велике Хоче у Метохији обезбеђен је грађевински материја за неопходну доградњу куће у вредности од 120.000,00 динара. Средства су скупљена захваљујући многобројним донаторима који су слали своје донације током зиме и пролећа ове године. Срећни смо што смо још једном, заједнички успели да помогнемо породицу и њен опстанак на просторима на којима често ових дана од сопствене државе можемо чути да "нема више Срба". Нећемо одустати!
Фудбалери Црвене Звезде су у историјској утакмици Лиге шампиона против екипе Наполија показали велико срце и одбранили нашу неосвојиву тврђаву. Такође, играчи нашег клуба доказали су да имају велико срце и ван терена, тако што су своје дресове у којима је Црвена Звезда по први пут наступила у овом формату Лиге шампиона проследили Фондацији Делије како би путем аукције прикупили новац за помоћ српском народу и светињама на Косову и Метохији. Почетна цена сваког дреса је 20.000 динара, али се надамо да ће сваки од њих постићи неупоредиво вишу цену, јер је заиста привилегија бити власник овог историјског дреса нашег клуба! У нашој аукцији можете учествовати кликом на линк.
Једна од акција коју смо завршили у претходном периоду је ограда око куће Стане Пантић која сама живи у селу Дугоњево поред Клине и често је имала незване госте. Видимо се вечерас на Механизму, да наставимо заједнички да помажемо Косово и Метохију, свира 357!Има ли боље ствари коју на Видовдан можемо да учинимо? Срећан празник!
Драги пријатељи, иако је пракса Фондације Делије да се стриктно држи пружања помоћи Црквама, Манастирима и породицама са Косова и Метохије, овај пут, ситуација на коју смо наишли, није нам допустила да останемо по страни. Данко Тодоровић - Муња Четник, до почетка рата у Босни живео је у Немачкој. Када је почео рат, као и многи Срби из расејања, дошао је као добровољац како би бранио свој народ.
Фондација Делије је са 2000 евра помогла малтерисање куће Драгослава Ђурића из Осојана. Захваљујући томе, Драгослав ће ускоро моћи да се усели у свој нови дом.
Фондација Делије - добротворна организација навијача Црвене Звезде © 2026 | Услови коришћења